jette-2.jpg

Jette Harthimmer

Clairvoyant og spirituel mentor

Nyheder og inspiration

Healing. Frygt.

Healing og Bøn

Torsdag den 8. maj 2014 kl 8.00
Dette er budskabet der blev kanaliseret til mig under denne morgens fælles healing og bøn.
Det er kanaliseret fra gruppen af spirituelle hjælpere, guider og healere fra den åndelige verden, der hver uge sender os healing og budskaber.
Dagens fokusområde: “Healing af din frygt.”

To meget store følelser på det fysiske plan, er frygt og kærlighed.
Handler I i frygt, kommer der sjældent noget godt ud af det. Handler I i kærligheden vil vejen I går på blive oplyst.

Hvad er Jeres frygt?  Hvor lever frygten i Jer? Hvordan styrer den Jer i hverdagen?
Stil disse spørgsmål og få svarene frem i lyset, så frygten kan transformeres og ikke længere have dens tag i Jer. Den tjener Jer intet godt

Kærligheden er sandheden, hvorimod frygten er en illusion som egoet har skabt.
I er stærkere end den, så I har intet at frygte.

Når frygten er ude af billedet, kan sjælens stemme blive hørt, og trygt føre og guide Jer på en vej mod kærlighed, frihed, glæde og fuldbyrdelse. Da kommer I i kontakt med det potentiale der ligger og venter i Jer.

Healing
Vores healing denne morgen, har været at heale den største af Jeres frygt.
Fjerne overbevisninger som ikke tjener Jer godt, og på den måde føre Jer mod Jeres autentiske Jeg. Det Jeg der ser og hører klart, og som intet frygter, da det ved, at alt er trygt og godt.

Hav tillid, bevar håbet og vid at vi altid er der for Jer. Jeres bønner er blevet hørt. Tak for i dag.

Næste healing og bøn: Onsdag d. 14. maj kl 20.00
Fokusområde: “Hav tillid.”

Vil du deltage, så klik på dette link for at skrive dig på: Ja, tak jeg vil gerne være med til gratis healing og bøn onsdag d. 14. maj kl 20.00

Har du ikke været med før?
Så læs først dette indlæg: Sådan får du gratis healing.

Jette Harthimmer:
Jeg så et billede af, hvor meget energi vi bruger på at være i en eller anden form for frygt.
Frygten for at miste vores arbejde, ikke have penge nok, at blive forladt, at blive syge, at miste, ikke at slå til, ikke at blive elsket eller ikke føle os god nok.
Frygten for at skille os ud, og vise verden hvem vi er. Frygten for fiasko. Frygten for at træde ud af flokken og gå egne vegne, eller frygten for at blive grint af, set ned på eller lign.

Ja, frygten kan vise sit ansigt, på mange forskellige måder, men uanset hvad det er, så er frygten noget der dræner, hæmmer og begrænser os. Den lægger låg på vores indre lys og den smukke unikke sjæl vi er.
Billedet virkede helt meningsløst, for når jeg løftede mig op over frygten, så kunne jeg se, at den var en selvskabt illusion. Udenfor var alt godt eller alt kunne blive og være godt, hvis blot vi slap frygten.
Slip frygten og bare vær den du er!

Jeg så vores guider være omkring os, og med det der for mig lignede en støvsuger, sugede de frygten og de tunge tanker ud af os.

Brug gerne dette mantra, eller lav et der føles rigtigt for dig: Alt er trygt og godt.

521 kommentarer til “Healing. Frygt.”

  1. Henriette Engelund

    Ja tak til den 14.5. Kærligst Henriette

  2. Jane

    Ja tak til healing Og bøn D 14/5 ❤️

  3. Marianne

    Ja tak, jeg vil meget gerne deltage i healingen om at have tillid ❤️
    Kærlig hilsen Marianne

  4. lonny kobberup

    Ja tak til healing og bøn

  5. Anne Marie

    Tak for healing i dag :-) Efter healingen skulle jeg tisse mange gange. Kan det være en form for udrensning efter healingen? Tak, fordi du gør det her for alle os! Jeg vil gerne være med d. 14. maj :-)

  6. Melitha

    Ja tak, jeg vil gerne være med i næste uge.

  7. maria kit

    Ja, mange tak. MKH. Maria.

  8. Rita Karna

    Ja mange tak. MKH. Rita.

  9. Scott Johnson og Ruby Elisabeth Skatvedt

    Tusen takk for veldig god healing av frykt i dag! Har hatt en flott dag med veldig god energi. Vil veldig gjerne delta med min mann Scott neste onsdag kl. 20.00 Takknemlig hilsen Ruby E

  10. Bente Kjær Jensen

    Ja tak til bøn og healing den 14. maj

    Kram
    Bente <3

  11. Karsten Lyhne-Galmstrup

    Jeg vil gerne være med den 14. maj

  12. Susann

    Jeg vil gerne være med den 14. maj

  13. Susann

    Jeg vil gerne være med den 14. maj.

  14. Per krog hemmingsen

    Ja tak jeg vil gerne deltage

  15. betina

    Kære jer, Ja tak til at deltage næste gang. Mine 2 børn vil også gerne deltage, samt min mand. På forhånd tak:-)

  16. Hanne

    Tak for healing i dag, og jeg vil gerne være med på onsdag d. 14. maj kl. 20.

  17. Else Johansen

    Tak for healingen og Ja, tak jeg vil gerne være med til gratis healing og bøn onsdag d. 14. maj kl 20.00

  18. Ruth

    Ja takk jeg vil gjerne bli med den 14. mai kl 20

  19. Marie Friis

    Ja tak jeg vil gerne deltage i healing og bøn onsdag d. 14 maj. Kl. 20. Kh. Marie

Der er lukket for kommentarer.

1 8 9 10 11 12 26
Scroll to Top