Jette Harthimmer

Clairvoyant og spirituel mentor

Nyheder og inspiration

Healing og Bøn – Healing

Healing og Bøn

Torsdag den 12. september kl 19.00
Dette er budskabet der blev givet under vores fælles healing og bøn.
Det er kanaliseret til mig, fra gruppen af spirituelle hjælpere, guider og healere fra den åndelige verden, der hver uge sender os alle healing og budskaber.
Dagens fokusområde er: “Healing”

Budskab:
Velkommen til aftenens healing og bøn.
Der er i dag ikke et decideret kanaliseret budskab, da al tid gik med at heale os.
Jeg fik kun nedenstående.

Healing
Vi vil være hos og komme til jer alle. Healing sessionen varer resten af denne aften. Vi vil samle og forene vores energier og lys, og vi vil arbejde på at sende healing til det som I har bedt os om.

Hav tillid, bevar håbet og vid at vi altid er der for Jer. Jeres bønner er modtaget og er blevet hørt.

Næste healing og bøn: Fredag den 20. september kl 11.30
Fokusområde: “Tiltrækning”

Vil du deltage, så klik på dette link og skriv dig på her: Ja, tak jeg vil gerne være med fredag den 20. september kl 11.30

Har du ikke været med før? Så læs først dette indlæg:
Sådan får du gratis healing og bøn.

Jette Harthimmer oplevelse
Jeg er sikker på at jeg har fået healing hele dagen, og at kontakten til den åndelige verden og vores hjælpere har været til stede flere timer før vi gik i gang kl 19. Måske har du fornemmet det samme? At noget i dag var forandret i forhold til de tidligere dage?
Jeg har været ret træt de sidste par dage, men i løbet af formiddagen forsvandt denne som dug for solen. Jeg følte mig klar i hovedet og havde mere energi. Humøret var også en tand bedre. Jeg fik simpelthen så meget fra hånden og havde over middag så meget overskud at jeg gik ud og løb en tur på Kastellet.

Det var det store “skyts” der her til aften blev brugt af den åndelige verden. Jeg så at vores åndelige hjælpere og guider, forenede deres styrke, energier, healende kræfter og lys til én gigantisk energikugle. Fra denne kugle blev energien sendt som en laserstråle direkte på os hver især, på området, på emnet, ja målet for healingen som vi har bedt om.
Denne stråle var meget stærk og den kunne gennemtrænge alt.

Jeg fik at vide, at vi kunne bruge dette billede og visualisere det, resten af aftenen og også meget gerne når vi går i seng. Visualiser strålen heale det du har brug for.

healing engel Vil du have en engel?
Denne fine engel med kjole og små sølvhjerter på, var med mig under aftenens healing. Den er blevet fyldt op med god energi og masser af healing.
Den kan blive din helt gratis, hvis du vil have den.
Det eneste du skal gøre er, at skrive dit navn i nedenstående kommentarfelt, og i løbet af de næste par dage, eller i næste uge, vil jeg så fra den åndelige verden få at vide, hvem af jer der pt har mest brug for den og hvor den vil gøre størst glæde og gavn. Jeg vil på e-mail kontakte dig og få oplyst din adresse.

17. september: Universet har i dag valgt Mette Mogensen fra Nykøbing Sjælland.
(glasenglen er doneret af Astrid Munck)

Tak for i aften. Jeg ønsker jer alle god healing og alt godt i livet.

1.031 kommentarer til “Healing og Bøn – Healing”

  1. Anders Burgaard

    Modtager meget gerne den fine engel og vil gerne deltage den 20. Sep

  2. lene gude

    ævs glemte det i aften..
    men er med næste gang.. smiler

  3. Susanne

    Ja tak til den lille engel :-). Og ja tak, jeg vil gerne være deltage igen fredag d. 20. september kl. 11.30

  4. Inge Marie Larsen

    vil gerne være med, det en fin yndig engel

  5. Bodil Madsen

    Englen er meget velkommen hos mig , jeg siger tak til at være med til næste gang

  6. Ulla vinnii Rasmussen

    Mange tak for aftenens healing og bøn, jeg vil meget gerne modtage den lille glasengel

  7. Lene Bang

    Ja tak den lille engel må gerne være min. Og jeg vil meget gerne være med til næste healing. Tak…………

  8. Arvinda

    <3 Har været meget påvirket I dag. Er også I stor forvandling (som så mange andre) og har I går modtaget besked om at mit Nye navn Arvinda er godkendt af statsforvaltningen. Takker for healingen. Love and light

  9. Randi

    Jeg vil gerne være med.

  10. Eileen

    Mange tak til healingen, engelen er velkommen her hos mig og min familie.

    Mvh
    Eileen

  11. Elisa

    ja tak jeg vil gerne at englen skal bo hos mig <3

  12. Charlotte

    Ja tak. Den ville jeg gerne have <3

  13. Bente schibye

    Jeg vil rigtig gerne modtage den helende engel. Hvis det sker vil jeg sende den videre til en god veninde der lige har fået konstateret kræft i spiserøret. Og så vil jeg gerne deltage næste fredag. Tak

  14. conny andersen

    Ja tak jeg deltager gerne og modtager gerne en smuk engel

  15. Birgit Thøgersen

    Ja tak jeg vil gerne være med d. 20. sep. kl. 11.30

  16. Charline H-Chevilly

    Jeg har inkarneret med en følelse af afvisning fra mænd og manglende følelse af at blive elsket som kvinde og en følelse af forladthed.

    Derfor vil jeg blive glad og taknemmelig for at blive healet for det at kunne modtage tiltrækning af alt det gode og positive. Tak

  17. Charlotte

    Hvis englen vælger at bo hos os, tager vi med glæde imod.

  18. Anne-Mette

    ja tak til 20 sep kl 11,30. Og ja tak til englen

  19. June

    Ja tak, jeg vil meget gerne deltage d. 20. September. Og vil også meget gerne have den søde lille engel boende hos mig <3

Der er lukket for kommentarer.

1 7 8 9 10 11 51
Scroll to Top