jette-2.jpg

Jette Harthimmer

Clairvoyant og spirituel mentor

Nyheder og inspiration

Healing og Bøn – Tiltrækning

Healing og Bøn

Fredag den 20. september kl 11.30
Dette er budskabet der blev givet under vores fælles healing og bøn.
Det er kanaliseret til mig, fra gruppen af spirituelle hjælpere, guider og healere fra den åndelige verden, der hver uge sender os alle healing og budskaber.
Dagens fokusområde er: “Tiltrækning”

Budskab:
Velkommen til dagens healing og bøn.
Hvad I ser og tror på, er hvad I vil skabe og manifestere I jeres liv. Hvad I sender ud vil komme tilbage til Jer – som I sår således vil I høste.
Ønsker I derfor at skabe relationer fyldt med kærlighed og mening, skal I først og fremmest være og føle det i Jer selv.
I takt med at I udvikler Jer og begynder at se på Jer selv og behandle Jer selv med større kærlighed, så vil I også tiltrække kærlighed og positivitet i Jeres hverdag. Jeres vibrationsniveau vil tiltrække andre der er samme sted og på samme frekvens som Jer selv.

I kan kun tiltrække det som I selv er.
Kærlighed vil tiltrække kærlighed. Frygt vil tiltrække frygt. Fred til tiltrækker fred. Taknemmelighed tiltrækker og skaber mere at være taknemmelig for.

Ved at udtrykke og påskønne styrken i andre, vil I også åbne op for Jeres egen styrke og potentiale. Det I ser (fokuserer på) i andre, i Jeres liv og rundt om i livet, er det I vil skabe og tiltrække i Jeres eget.
Ser I og tror I på muligheder, løsninger og på positive forandringer, så er det hvad der vil komme til Jer.

Healing
I dag vil vi hjælpe Jer med at åbne jeres øjne for Jeres hjertes ønsker, således at I kan komme i overenstemmelse med og på energimæssigt niveau med det. Dette vil tiltrække det bedste og højeste i Jer. Vil vil hjælpe Jer med at se igennem eventuelle negative filtre som I har skabt og sat op foran Jeres øjne og fjerne disse. Vi vil få Jer til at få øje på det bedste i Jer selv. Kærlighed, glæde, styrke og Jeres potentiale.

Hav tillid, bevar håbet og vid at vi altid er der for Jer. Jeres bønner er modtaget og er blevet hørt.

Næste healing og bøn: Torsdag den 26. september kl 07.30
Fokusområde: “Elsk dig selv”

Vil du deltage, så klik på dette link og skriv dig på her: Ja, tak jeg vil gerne være med til gratis healing og bøn torsdag den 26. september kl 07.30

Har du ikke været med før? Så læs først dette indlæg:
Sådan får du gratis healing.

Jette Harthimmer oplevelse
Jeg genkender fint dagens budskab og plejer faktisk at visualisere mig selv som en magnet. Denne magnet kan kun tiltrække det samme som den indeholder. Lige tiltrækker lige. Føler jeg mig rig, påskønner jeg rigdom (ikke bare penge) og takker jeg dagligt for at den er der, så vil jeg fysisk tiltrække og skabe rigdom i mit liv. På mange forskellige planer.
Fylder jeg derimod min magnet med bekymringer, vrede eller utilfredshed, så vil det være det jeg tiltrækker og får mere af i mit liv.
Derfor er det en rigtig god idé, jævnligt at tage et kik på hvad der er på magneten, og hvis jeg kan se på min, at det der ikke “er det rigtige”, ja så må jeg få den renset og fyldt op med noget andet.

Vi skal med andre ord, udstråle og være det som vi ønsker at tiltrække i vores liv.
Jeg tiltrækker det jeg er.

Billedet jeg i dag fik vist var et gigantisk overflødighedshorn og jeg hørte disse ord: Ask and You shall receive.
Jeg kunne se, at jeg ville få – ikke kun hvad jeg beder om med mine ord, men i lige så høj grad ud fra mine tanker, overbevisninger, gøren og laden.

ALT er allerede omkring os. ALT kan skabes. Vores opgave er blot at stille ind på rette frekvens.
Har du en radio, så kan du alt efter hvilken kanal du stiller ind på, høre jazz, klassisk, rock eller heavy metal. Al musik er allerede “derude”.
Hvilken musik du fylder din stue eller dit liv op med, er altså 100 % dit valg.

632 kommentarer til “Healing og Bøn – Tiltrækning”

  1. Jytte

    Ja tak til healing d. 26.

  2. Birthe Holm

    ja tak vil gerne vær med

  3. Anne Marie

    Hej Jette, tak for healing i dag, og ja tak til healing på torsdag :-)
    Kh Anne Marie

  4. Marianne R

    Ja tak. Jeg vil gerne være med også næste gang

  5. Vibeke

    Ja tak til, at deltage på torsdag, den 26-9-2013 :-)

  6. Charlotte

    Ja tak, jeg vil gerne deltage 26. september <3

  7. Helle

    Ja tak og mange tak :)

  8. Else Johansen

    Tak for healingen i dag og Ja, tak jeg vil gerne være med til gratis healing og bøn torsdag den 26. september kl 07.30

  9. Tak for i dag og ja tak til d. 26. september kl.7.30.

  10. Caroline

    Ja tak til at være med på torsdag :)

  11. Helle Ellidshøj Jensen

    Ja, tak jeg vil gerne være med til gratis healing og bøn torsdag den 26. september kl 07.30

  12. Hanne Hjort Jensen

    Ja tak. Jeg vil gerne være med torsdag d. 26. september kl. 7:30

  13. Alice

    Ja tak til den 26/9 kl. 7.30.

  14. Lise

    Ja tak til at være med den 26.9. kl. 7.30

  15. Kimmie

    Jeg vil gerne være med d 26

  16. Aase

    Ja, tak. Tak for i dag, og jeg vil gerne være med næste gang og også bede om bøn og healing for min mand, børn, svigerbørn og børnebørn, mine forældre og søster med hendes familie. Også min søde kollega, som har det svært.

  17. Pia Rasmussen

    tak for healing i dag. Vil gerne deltage igen den 26.

  18. Pia Rasmussen

    tak for healing idag. Vil gerne deltage igen den 26.

  19. Jenny

    Tak for idag! Jeg er med igen på torsdag.

  20. Rita Iren Sara

    Ja takk Jette ♥

Der er lukket for kommentarer.

1 8 9 10 11 12 32
Scroll to Top