Siden 5. november 2012 har jeg holdt en ugentlig online healing og bøn, i samarbejde med jer samt hjælpere og guider fra den åndelige verden.
Vi har uge efter uge været alt fra 500 til over 1000 deltagere.
Jeg har fået masser af feedback på, hvad denne bøn og healing har betydet og gjort for jer. Nogle har fået deres sundhed tilbage, andre et nyt arbejde, en ny bolig, mødt kærligheden eller som det seneste eksempel: En kvinde fik afskrevet en gæld på 300.000 Kr kvit og frit.
Så er der jer der hver uge ser frem til ugens lille pusterum, hvor vi i fællesskab forener vores energier i bøn, og på den måde er med til bede for alt det vi ønsker af godt i vores liv, samt til at forandre den kollektive spirituelle bevidsthed.
De kanaliserede budskaber som jeg skriver, samt mine egne oplevelser, er med til at give et kærligt skub i jeres personlige og spirituelle udvikling, har jeg hørt.
I de 58 uger, har jeg i min hånd holdt den lille fine glasengel på fotoet, og den er derfor fyldt godt op med alle de energier / emner som vi har været igennem.
Alt lige fra kærlighed, spiritualitet, familie, børn, kæledyr, glæde, mirakler, skabelse, taknemmelighed, bolig, beskyttelse, venner, selvrespekt og meget meget mere.
Jeg lavede i sin tid en video, hvori jeg fortalte om den ugentlige healing og i den præsenterede jeg også englen.
Alt hvad englen er fyldt op med, kan du se her:
Emner for år 2012
Emner for år 2013
Video: Sådan foregår healingen hjemme hos mig + se glasenglen.
De uger hvor der har været en ekstra engel / krystal med, så har min egen engel også været med.
Vil du have min engel?
Her for nylig, fik jeg i en meditation besked på, at min lille personlige engel skulle sendes hjem til en af jer. En der har lyst til at give den et nyt kærligt hjem, hvor den vil gøre glæde og påvirke med alle dens gode energier.
Jeg skal fra 2014 i stedet bruge den bjergkrystal, som kom til mig for nogle måneder siden.
Hvis du vil have englen, så skriv dit navn på i nedenstående kommentarfelt.
I løbet af nogle dage trækker jeg lod, og du vil blive kontaktet på en e-mail hvor jeg vil bede om at få din adresse. Englen vil derpå sendes til dig med posten.
30. december: Jeg har her til morgen trukket lod, og englen skal videre til nye eventyr og oplevelser hos:
Lisbeth Lykke Rasmussen i Vordingborg.
Tak for i år og på gensyn torsdag den 2. januar kl 20.00 hvor emnet er: Din 6. sans
472 kommentarer til “Vil du have min engel?”
Jeg vil svært gjerne motta denne skjønne engelen <3
Ja tak, det kunne være rart med en engel at have hos sig under de udfordringer jeg har med helbreddet. Godt nytår til alle :)
Kære Jette.
Jeg er stadig taknemmelig over, at jeg mødte dig på et kursus i April i 2013. Siden da, har min spirituelle udvikling taget fart, og er idag nået til at kunne udføre mit livsformål. Af hjertet tak. Din engel ville være et dejligt symbol på, at lyset og kærligheden vil nå alle, med alle dets gode energier i.
Af hjertet tak
Det ville være skønt med en lille lykkebringende engel i huset. Måske den ville bringe helbredelse i 2014! <3
Hav et smukt og lykkebringende Nytår!
Ja tak :-)
Jeg kunne godt ønske mig at være den heldige modtager – håber iøvrigt på at modtage den vejledning jeg har brug for …. jeg kunne virkelig godt trænge til en tryg “ven”
Din engel må meget gerne bo hos mig. <3
Hej Jette
Jeg vil hjertens gerne modtage din engel.
Tusind tak for dine kærlige indspark. Jeg nyder dem meget.
Rigtig glædelig jul og godt nytår.
Kh. Pia
Bare jeg kunne blive den heldige
Wauw hvor er den smuk din engel og i mine yndlingsfarver som himlen og havet
Jeg har brug for en engel
Tak og SÅ gerne . Denne smukke engel vil hjælpe med manifestation af det gode, nye jeg mærker tæt på.
Glædelig jul og lykkebringende nytår til dig Jette!
Kh Trine
ja takk
Ja tak, den vil få det godt sammen
med de tre jeg købte på Stensbæk
Højskole i foråret
Din smukke glasengel vil være meget værdsat her. Efter turbulente år med stress, elendig økonomi mm. er det endeligt ved at vende – i takt med dine healinger og kanaliseringer har problemerne stille og roligt løst sig. Tak kære Jette!
Jeg tror din engel skal bo her hos mig, jeg vil tage rigtig godt imod hende. :)
Tak den kunne jeg godt bruge . Har været med alle gange siden det startede og det er kommet til at betyde meget for mig. Tak for det
Ja tak, jeg vil gerne have din engel – måske den kunne give mig lidt mere mod og handlekraft. ❤️
Ja takk jeg vil svært gjerne motta engelen .:-) hilsen Anita
Jette du har givet så meget lys i mit liv. Jeg er så taknemlig for at du er til, det tro jeg vi er mange der er. Jeg håber du kan mærke det. 1000 tak.
Jeg er skrevet på til healing og bøn den 2 jan. Den lille engle, vil det være en stor ære at gi et kærligt hjem. Den må gerne bo ved mig.
Du ønskes alt godt i det nye år❤️
Ja, takk. ❤️
Der er lukket for kommentarer.