jette-2.jpg

Jette Harthimmer

Clairvoyant og spirituel mentor

Nyheder og inspiration

Healing. Drømme og visioner.

Healing og Bøn. “Drømme og visioner.”

Torsdag den 26. juni 2014 kl 13.00
Dette budskab blev kanaliseret til mig under eftermiddagens fælles healing og bøn.
Det er kanaliseret fra gruppen af spirituelle hjælpere, guider og healere fra den åndelige verden, der hver uge sender os healing og budskaber.
Dagens fokusområde: “Drømme og visioner.”

Hvad I tænker, bliver manifesteret. Hvad I taler om, bliver manifesteret. Hvad I tænker på, bliver manifesteret. Jeres tanker og ord vil ligge bag de valg I træffer.

I stilhed, bøn og meditation kommer I i kontakt med Jeres Spirit / Ånd.
Her får I en forståelse for hvem I er, og der opstår en naturlig længsel efter hvad Jeres indre ønsker, samt en forståelse for formålet med Jeres liv.

Ved at kommunikere og dele Jeres idéer, drømme og visioner med andre, taler I med en kraft så stor, at den kan manifestere hvad som helst.
Det er en naturlig del af Jer at have store drømme, visioner og ønsker, og at leve og realisere disse vil berige og opløfte Jer.

Jeres drømme og mål kan forandre og udvikle sig igennem livet. Dette fordi I personligt, mentalt, følelsesmæssigt og spirituelt er i en konstant udvikling. Det der føltes som det rigtige for 5 år siden, behøver nødvendigvis ikke at være det i dag.
Lyt derfor til hvad der er Jeres drømme i dag og gør hvad I kan for at manifestere dem.

Vi står ved Jeres side i de valg I træffer, og vi støtter Jer i at realisere dem.

Healing

Vores healing har i dag bestået i, at lade Jeres drøm fremstå som et helt klart billede for Jer, og ligeså troen på at I kan realisere den.
Føler I, at I endnu ikke har et klart billede af det, så tal med os, når I går i seng i aften og vi vil give Jer de informationer I har brug for.

Hav tillid, bevar håbet og vid at vi altid er der og at vi hjælper Jer. Jeres bønner er blevet hørt.

Næste healing og bøn: Mandag d. 30. juni kl 21.00
Fokusområde: “Kærlighed.”

Vil du deltage, så klik på dette link for at skrive dig på: Ja, tak jeg vil gerne være med til gratis healing og bøn mandag d. 30. juni kl 21.00

Har du ikke været med før?
Så læs først dette indlæg: Sådan får du gratis healing.

Jette Harthimmer:
Uden drømme og visioner kan vi intet skabe.
Tænker vi altid de samme tanker og gør vi altid det samme, så skaber vi intet nyt og vores dag / vores liv forbliver i den samme trummerum.

Når vi brænder for noget, når vi ønsker noget, så tændes en flamme i os. Vi mærker et drive så stærkt at intet kan stoppe os. Vi fyldes af glæde, passion og energi. Vi føler os levende og vi føler os et med Universet. Men mange tør slet ikke drømme, og det er synd, for drømmene er der for at få det bedste frem i os.

Har du drømmen, så har du i dig også potentialet til at manifestere den. Så gå trygt i gang med at drømme og tænke det største og det bedste for dig.
Hvordan skal du skabe det? Se, det behøver du ikke en gang at vide. Det skal Universet og dine guider nok hjælpe dig med. Det eneste du skal er, at have drømmen i dit hjerte.

På mandag er sidste gang.

Som nævnt i de foregående uger, vil jeg minde jer om, at vores ugentlige bøn og healing ledet af mig, ophører pr. 1 juli 2014. Mandag er dermed vores sidste gang.
Det har været mig en meget stor glæde og berigelse i 2 år at stå for den, hvor vi hver eneste uge har været 500 – 1000 samlet. Det arbejde vi i fællesskab har gjort, har forandret os alle samt løftet den kollektive bevidsthed.

Jeg har fået at vide, at jeg er klar nu til nye opgaver og til at gå nye veje.
Opgaver hvis formål bliver at berige, løfte, glæde og inspirere personligt og spirituelt, hvor jeg bedst kan gøre nytte og gavn med de styrker og potentialer jeg har.

Guiderne beder mig minde jer om, at de ALTID vil være der for jer, og at deres ønske om at arbejde for / med samt hjælpe jer hver især, fortsætter ufortrødent og til evig tid.

drømme og visionerVil du have denne sten?
Denne sten (en poleret hæmatit) var med i min hånd i dag, under vores healing.
Den købte jeg i Det Ukendtes Boghandel for 1,5 år siden. En besked jeg den gang fik af den åndelige verden.
Læs her: Bøn uge 2 i 2013.
I dag skulle den endelig være med.

Den kan blive din helt gratis, hvis du vil have den.
Dens opgave bliver at holde dig fast i samt gennemføre dine drømme, mål og visioner. At give dig styrke og tro.

Det eneste du skal gøre er, at skrive dit navn i nedenstående kommentarfelt og at du er interesseret i at få den.
I løbet af nogle dage, vil jeg fra den åndelige verden få at vide, hvem af jer der pt har mest brug for den og hvor den vil gøre størst glæde og gavn.
Jeg vil på e-mail kontakte dig og få oplyst din adresse.

28. juni 2014: Universet har i dag valgt Mone Aleidis, fra Grong i Norge som modtager af stenen.

874 kommentarer til “Healing. Drømme og visioner.”

  1. ingrid

    Ja tak, jeg vil gerne være med d30 -6 kl 21 og ja tak til den flotte sten.

  2. Anne-Mette

    ja tak til både sten og næste gang

  3. Tine

    Ja tak jeg vil gerne deltage i bøn og healing på mandag kl.21.00.
    Kærlig hilsen Tine

  4. Stella Borne Mikkelsen

    Ja tak – jeg vil gerne deltage i bøn og healing mandag den 30. juni

  5. Laura

    Tak for endnu en gang. Jeg vil gerne sige ja tak til stenen så jeg bedre kan mærke mine drømme og gå efter efter dem. Jeg ved ikke hvad jeg skal gøre endnu.
    Jeg vil gerne være med næste gang også.
    Tak. Kærlig hilsen Laura

  6. gordana

    ja tak til mandag 30.juni kl 21:00. Dejligt at kunne deltage igen efter noget tid.

  7. lonny kobberup

    Jeg bim gernw deltage ihesling og bøn manxag d. 30 Juni mvh lonny

  8. Lilli

    Jeg tror på at sten har en stor betydning for os, og vil gerne være den glade modtager.

  9. Lilli

    Tak for i går. Glæder mig til at deltage den 30/6 kl. 21.00

  10. Birgit

    Tak for healing og for budskaberne. <3
    Tak Jette, for alle de gange du har stillet dig til rådighed for det her.
    Hvis universet synes at jeg har brug for stenen, er den meget velkommen hos mig.
    Ja tak til d. 30/6 kl 21

  11. Finngerd N. Jensen

    Jeg deltager mandag den 30. juni kl. 21. Jeg modtager gerne stenen :o)

  12. Helle

    Ja tak, jeg vil gerne vaere med!!

  13. Charlotte L-C

    Hej Jette. Første gang jeg kigger forbi.. Har en tendens til at generere rigtig mange drømme og visioner .. kan blive inspireret af alt. Har prøvet at samle dem i dokumenter og involvere andre, men det bliver hele tiden for uoverskueligt for når jeg skriver opstår mere. Jeg bliver aldrig færdig og de gode villige og talentfulde mennesker, der står klar til at hjælpe ender naturligt nok med at vende fokus andetsteds. Dette er bla det der gjorde at jeg aldrig fik færdiggjort mit speciale. Men nu er billedet et andet, da jeg nu er blevet mor til den skønneste lille pige, der lige nu sendte mig et smil i søvne fra viklen hun sidder i. Jeg var før barsel arbejdsløs og det ønsker jeg nu mere brændende end før at der skal ske noget i forhold til, så jeg kan blive den mor jeg ønsker at være. For at komme derhen tror jeg for alvor jeg har brug for hjælp til at finde det rette fokus og holde det og kan stenen hjælpe vores lille nye familie vil det være fantastisk. Hvis ikke det åndelige vurderer at det er mig der har mest brug for det, er det jo nok fordi vi har den opbakning der skal til for at klare det uden .. win .. win :)

    og så vil jeg meget gerne være med til bøn og healing den 30. og takker for muligheden!

    Lyse tanker herfra

  14. mayadevi

    jeg glæder mig. Tak.

  15. Helle

    Ja, mange tak til stenen. Jeg kunne godt blive bedre til at have drømme og visioner. Og ja tak, til d. 30 kl. 21.

  16. annete

    Hvem vil ikke gerne have lidt hjælp til drømmene:-);-;-

    Er også med den sidste gang:O

  17. Marianne

    Ja, tak. Jeg vil gerne være med på mandag.

  18. Susanne

    Ja tak til den fine sten som kan være ved min side, når mine drømme og visioner skal manifesteres – og ja tak til healing på mandag d. 30 juni.

Der er lukket for kommentarer.

1 15 16 17 18 19 43
Scroll to Top