Gratis healing og bøn
Jeg vil heale dig samt bede for dig.
Igennem en meditation har jeg fået at vide, at jeg hver uge i samarbejde med Universet skal sende healing og bede for dem der har brug for det.
Healingen varer 15 minutter og efterfølgende vil der komme et kanaliseret budskab til mig som jeg skal videregive.
Et team af guider
Der er på det åndelige plan, i denne anledning, blevet sammensat en særlig gruppe af guider og hjælpere. De indeholder hver især et rent og klart lys og de har meget stærke healende kræfter.
Når teamet går sammen for at heale og bede for os på det fysiske plan, vil deres energier og styrker mangedobles i en synergieffekt.
Hvordan foregår det?
Du vil på denne side samt på min Facebook side få at vide hvornår den næste bøn og healing foregår.
Du kan enten skrive dit navn på i kommentarfeltet nedenunder dette indlæg eller på det opslag der kommer på Facebook siden.
På den måde ved jeg at du vil være med og jeg vil inkludere dig i min bøn og healing.
Efter healingen vil jeg skrive det budskab som jeg har fået kanaliseret af det åndelige team. Det vil du kunne finde her på hjemmesiden.
Hvordan foregår det hjemme hos mig? >> Se videoen.
Budskabet er til dig
En spirituel lov siger: “Der findes ingen tilfældigheder” og det gør, at det budskab jeg får, er møntet til alle der deltager i min gruppehealing på det pågældende tidspunkt. Universet ved nemlig godt hvem der er med, og hvilke udfordringer de står med i deres liv lige nu.
Hvorfor skal du skrive dig på?
Fordi du på den måde giver Universet tilladelse til at arbejde med samt hjælpe dig og / eller den person du ønsker inkluderet i healingen.
Hvis du ønsker at være med flere gange, skal du altså skrive dig på for hver gang.
Healing virker også på afstand
Energimæssigt og på det spirituelle plan spiller afstand ingen rolle. Så selvom du og jeg skulle befinde os på hvert sit kontinent vil healingen nå dig.
Hvis du er sensitiv vil du kunne mærke healingen mens den pågår, og nogle af jer vil derudover enten kunne se lys, farver og selv modtage budskaber enten i telepatisk form eller symbolsk.
Vær opmærksom på, at selvom healingen kun varer 15 minutter, så vil du kunne mærke dens effekt lang tid efter.
Guiderne når ud til alle – og nogle gange vil du i det kanaliserede budskab læse om der er noget særligt du skal gøre i dagene før eller efter healingen.
Healing på forskellige tidspunkter og dage
For at være sikker på at alle får en mulighed for at kunne være med, vil både ugedag samt tidspunkt variere fra uge til uge. Jeg vil fra det åndelige plan få at vide hvornår det skal være.
Hvad skal du gøre? Hvordan modtager du gratis healing?
1. Du skal skrive dit navn på i det kommentarfelt, der er under sidste uges healing eller på det opslag der hver uge bliver slået op på Facebook.
Du er velkommen til at skrive hvad det er du ønsker healing/bøn for, men behøver det ikke. Universet ved hvad du har brug for.
2. Gør dig klar mindst 5 minutter før healingen begynder. Sluk din telefon. Sæt/læg dig et sted hvor du kan være uforstyrret i de 15 minutter healingen varer.
3. Når tiden er gået så send respektfuldt en tak for healingen og for den hjælp som guiderne har givet dig. Dette kan du gøre mentalt. Ligeså må du tro på samt se for dig det ønskede resultat.
4. Kort tid efter (indenfor ca. 1 time) vil du på siden “Sidste uges healing og bøn” kunne læse det kanaliserede budskab der kom til mig.
5. VIGTIGT: Vil du med igen en anden gang, så husk at skrive dig på igen.
Vil du høre musik under healingen?
Den åndelige verden har igennem David Bailey kanaliseret et stykke musik, specifikt komponeret til den ugentlige healing og bøn.
Når du hører den forstærkes energien.
Det vil være en god idé at du downloader den, så du har den klar.
Den varer 15 min. Du finder musikken: Kanaliseret musik med David. Vælg lydfil nr. 91
BEMÆRK: 1. juli 2014 stopper den ugentlige healing men der er kommet noget nyt.
Efter 2,5 års ugentligt arbejde med denne gratis healing og bøn er den nu ophørt, da jeg fra den åndelige verden er blevet kaldet til nye opgaver, hvor jeg kan give og gøre meget mere.
Guiderne har ofte sagt at de altid er hos os når vi har brug for dem og det samme pointerede de i deres budskab fra vores sidste gratis healing. De sagde: Vi står altid til din rådighed og du kan til enhver tid kontakte os.
Har du brug for healing?
Der er stadig masser af hjælp at hente. Du kan ….
Mulighed 1:
Guidet meditation med healing.
Jeg har skrevet og indtalt en meditation/fantasirejse, hvori du møder en guide der både giver dig healing og hvor du har mulighed for at stille guiden spørgsmål og få svar. Lydfilen er GRATIS.
Gå ind på denne side: Guidet meditation med healing – meditation.
Mulighed 2:
Den åndelige verden har i 2018 kommet med en erstatning for den tidligere mulighed for gratis healing.
Du kan derfor stadig få healing samt den gode hjælp fra den åndelige verden.
Jeg anbefaler dig derfor at lytte til denne gratis lydfil: Din genvej til spirituel opvågning.
I den fortæller jeg, hvordan du kan få hjælp, støtte og healing fra guiderne.
Lydfilen er GRATIS.
Mulighed 3:
Healere og hjælpere fra den åndelige verden.
Ud over de 2 gratis lydfiler som du kvit og frit kan downloade, har jeg også indtalt en med titlen: “Få healing og hjælp døgnet rundt“. Pris 49,- Kr.
I den åndelige verden findes der en særlig gruppe healere, som du kan bede om hjælp.
Denne særlige gruppe består af læger, healere, rådgivere, lysvæsener og andre kraftfulde individer, med høj faglig ekspertise.
De bliver sammensat personligt til den der bruger programmet. Det betyder, at du får tildelt netop de hjælpere, der bedst kan støtte og hjælpe dig.
Teamet kan arbejdet på alle planer, niveauer og områder. Såsom den fysiske krop og/eller på områder af dit liv.
Lydfilen finder du i min web-shop. “Få healing og hjælp – døgnet rundt.”
Der er altså mange muligheder for at få healing, og hjælp fra dine guider og fra den åndelige verden.


1.592 kommentarer til “Gratis Healing, Bøn og Budskaber”
Kære Jette
Jeg er fuld af beundring og taknemmelighed for din indsats. Jeg vil gerne bede om healing og bøn for Bennys og min fælles udvikling samt liv i gensidig kærlighed, tolerance og forståelse. Kram, Janni
<3 tak
Jeg er med :)
Jeg vil gerne deltage ved tirsdagens healing :) :) :)
Jeg vil utrolig gerne modtage healing på tirsdag 13.11. kl. 7.00.
Glæder mig!
“Vi ses” – og tak! <3 <3 <3
Ja tak jeg vil meget gerne modtage healing.
Ja tak, jeg vil gerne modtage healing.
Vil rigtig gerne være med!
K*Hanne
Hej Jette
Jeg er desværre på kontanthjælp og kommunen varsler nu at de vil tage min
pension. Jeg vil gerne beholde min pension og allerhelst blive rask, så jeg’
igen kan tjene mine egne penge. Tak til dig og dine hjælper :-)
Kære Jette, tak for at du vil dele din visdom med mig og alle andre.For første gang i mit liv er ægte kærlighed dumpet ind i mit liv, og jeg håber og ønsker at være med i din bøn,og om at kunne få vejledning fra dine hjælpere . Den kærligste hilsen fra Anne.ps tak for alle dine fantastiske podcast, jeg lytter til dem igen og igen.
Ja tak jeg vil gerne være med i healing og bøn d. 13. november kl. 7.00
Ja tak, jeg modtager meget gerne healing d. 13. nov.
Ja tak, jeg vil gerne deltage i healing og bøn tirsd. d. 13.11. kl. 07,00.
Naturligvis er økonomi altid et godt emne, men jeg ønsker også gerne healing af hjertet efter en stor sorg og et stort savn af at have mistet min elskede mand sidste år af en forfærdelig kræftsygdom – hvorfor?
Med kærlige hilsen
Inga
Kære Jette
Jeg vil rigtig gerne være med i healingen. Tusinde tak:-)
Og med ønsker om at du får en skøn og nærværende weekend.
Kærligst Malene
ja, takk jeg vil gjene motage healing den 13 nov
Vil super gerne være med <3
Jegvilgerne modtage healing og være med i din bønder 13. November mange kærlige og varme Hilsener charlotte
Jeg vil gerne modtage healing og være med i din bøn den. 13. November Mange vare og kærlige Hilsener Charlotte
Ja, Tak. Jeg vil gerne modtage healing 13/11. Kaerlig hilsen
Susse
Det må jeg prøveB-)
Der er lukket for kommentarer.